Duo Graph

Niebywale ciekawe teksty o świecie

Dom i ogród

Szczególnie polecane krzewy róż

kordes - wyjątkowa róża

Piękny, zadbany ogród jest wizytówką domu i jego gospodarzy. Warto więc zadbać o niego sadząc zdrowe kwiaty i krzewy. Jak podaje szkółka róż najchętniej wybieranymi kwiatami są róże. Któż z Nas nie marzył w dzieciństwie o pachnącym ogrodzie różanym. Dziś dzięki pomocy profesjonalistów możemy zrealizować to marzenie. Warto odwiedzić szkółkę róż w celu doboru oraz uzyskania informacji odnośnie hodowli i utrzymania róż w swoim ogrodzie.

Nie każdy krzew róży jest wymagający w uprawie

I pewnie wielu z nas wydaje się, że róże choć piękne niestety są bardzo trudne w utrzymaniu i hodowaniu. Mam dobrą wiadomość niektóre gatunki róży są dużo łatwiejsze w utrzymaniu, więc będą idealne dla początkujących ogrodników. Warto wybrać takie właśnie kwiaty na początek naszej ogrodniczej przygody w celu podszlifowania swoich umiejętności. Jeżeli jesteśmy zafascynowani różami szkoda byłoby zrezygnować z ich hodowli tylko ze względu na poziom trudności ich uprawy.

Zazwyczaj róże postrzegane są jako najdelikatniejsze kwiaty, jednak w rzeczywistości potrafią bardzo wiele przetrzymać i wybaczyć właścicielowi nieodpowiednią pielęgnację. Na początku naszej ogrodniczej drogi ważne jest, aby zapoznać się z tym co lubią róże, czy lubią stanowisko nasłonecznione czy zaciemnione, jaka gleba jest odpowiednia i jak ją posadzić, aby jej widok napawał nasze oczy przez bardzo długi czas. Stąd też bardzo ważna rola szkółki róż, której właściciel bądź pracownik będzie posiadał odpowiednią wiedzę na temat pielęgnacji i zasad utrzymania w dobrej kondycji krzewów.

Róże Kordes, Tantau, Golden Gate, Bajazzo i inne ciekawe propozycje

Uznawane w oczach zaawansowanych ogrodników są parkowe róże Kordes czy nostalgiczne róże Tantau. Polecane zaś dla początkujących ogrodników przez szkółkę róż są róże pnące, a także róże miniaturowe i okrywowe. Polecane odmiany to róża pnąca Golden Gate, róża pnąca Bajazzo, róża pnąca Camelot, róża pnąca Jasmina, róża pnąca Libertas, róża pnąca Hella, oraz roża miniaturowa Bienenweide, róża miniaturowa Lupo, róża okrywowa Aspirin Rose, róża okrywowa Matador, róża okrywowa Hotline. Wymienione gatunki róż mają piękne głębokie kolory w odcieniach różu i kremu, ich liście mają kolor głębokiej zieleni, charakteryzują się bardzo intensywnym zapachem oraz wysoką odpornością na choroby grzybowe. Dzięki swoim walorom wizualnym i zdrowotnościowym polecane są również do nasadzeń miejskich i publicznych. Większość z tych kwiatów kwitnie bardzo długo do późnej jesieni.

Róże pnące mogą się świetnie sprawdzić nie tylko w ogrodzie w domu, ale również na balkonie w donicy, wystarczy je troszeczkę przycinać, aby nie wyrosły na zbyt wysokie.