Duo Graph

Niebywale ciekawe teksty o świecie

Technologia

Profile do taśm led oraz led profile aluminiowe

W świecie oświetlenia taśmowego LED, profile aluminiowe są najbardziej powszechne. Są one dostępne w różnych rozmiarach i długościach, dzięki czemu można wybrać w oparciu o swoje potrzeby.

Do czego służą profile?

Profile do taśm LED służą do montażu taśmy LED, aby nadać profesjonalny wygląd Twojemu pomysłowi na oświetlenie.

Montaż taśmy na profilu daje dużą swobodę w montażu taśmy LED na dowolnej powierzchni, w tym na ścianach, sufitach czy podłogach.

Z czego się składają i jak wyglądają?

Profile wykonane są z aluminium i występują w różnych rozmiarach, w różnych wykończeniach – polerowane, anodowane lub szczotkowane, w zależności od potrzeb i preferencji. Występują w dwóch formach: profilowanej i płaskiej, w zależności od tego, w jaki sposób chcesz je zamontować na swojej powierzchni (profilowane montuje się na ścianach, sufitach za pomocą krawędzi; płaskie montuje się bezpośrednio do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej).

Jak zamontować listwy na profilu?

Aby zamontować listwy na profilu potrzebujesz taśmy klejącej firmy 3M o nazwie taśma 3M VHB.

Istnieje kilka rodzajów profili, które mogą być używane do oświetlenia ledowego. Możesz nawet użyć ich do stworzenia niestandardowej zaprojektowanej oprawy oświetleniowej, aby dopasować ją do swoich potrzeb.

Taśmy Led Screens

Profile te są najczęstszym typem profili stosowanych w oświetleniu ledowym i oprawach oświetleniowych. Są one wyposażone w mocną taśmę z tyłu, która pozwala na przyklejenie ich do ścian i innych powierzchni. Można je również sklejać ze sobą tworząc większy profil. Ten typ profili jest bardzo uniwersalny, ponieważ może być używany na wiele różnych sposobów.

Profile rurowe

Profile ledowe rurowe to w zasadzie długa rura, która jest podzielona na dwie części, dzięki czemu można ją złożyć w kształt litery U. Profile te są idealne do tworzenia light bar, który jest bardzo jasny i ma dobre właściwości oświetleniowe. Materiał, z którego wykonane są te profile jest zazwyczaj bardzo plastyczny, więc mogą być łatwo wygięte w dowolnym kształcie. To sprawia, że są one idealne do stosowania w niestandardowych urządzeń zaprojektowanych lub nawet tylko w wystroju domu.

Profile Led Light Bar

Bar światła składa się z wielu świateł profil led umieszczonych obok siebie, zwykle w rzędach. Te bary mogą mieć różne rozmiary i kształty w zależności od modelu, który wybierzesz, ale zawsze mają ten sam cel: oświetlać jasno.

Profil aluminiowy led jest w różnych długościach i szerokościach. Są one dostępne w obu standardowych i niestandardowych długości i szerokości. Jak na zapotrzebowanie i wymóg, profil aluminiowy led może być dostosowany w zależności od potrzeb.

Aluminium profilowane led jest zazwyczaj malowane proszkowo z różnych kolorów. Kolory te pomagają jeden wyobraźnia uruchomić o tym, co projekty on / ona może osiągnąć z tych profili przy użyciu go z lampami LED, które są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach też.

Te aluminiowe profilowane paski LED pochodzą z krawędzi światła dołączonego do niego, tak, że mogą być łatwo przymocowane na powierzchni bez żadnych przeszkód. Mają gwintowane końce, które sprawiają, że łatwo dołączyć je na każdej powierzchni lub obiektu, który chcesz oświetlić.