Duo Graph

Niebywale ciekawe teksty o świecie

Różne

Co wybrać – gra miejska czy escape room?

gra miejska doskonałą zabawą

Jeśli chodzi o escape roomy, to swego czasu panowało na nie istne oblężenie, ale jakoś tak się stało, że nagle świat o nich nieco zapomniał. Warto natomiast wrócić do rozrywki serwowanej przez każdy jeden pokój zagadek, czyli pokój wypełniony przeróżnymi skomplikowanymi łamigłówkami. Inna możliwość to gra miejska i choć cele obu gier są nieco podobne, to jednak pierwsza rozgrywana jest w zamkniętym pokoju, a druga w otwartej przestrzeni miasta. Nie ma jednej odpowiedzi, która z nich jest lepsza, dlatego obu trzeba spróbować.

Dobra zabawa, czyli escape room pełen kreatywnych zagadek

Escape room to gra skrywająca dużą ilość zagadek, wskazówek i łamigłówek, jakie należy rozwikłać (nie samemu, a w grupie), by się uwolnić i wyjść z zamkniętego na cztery spusty pokoju… Wygrać, by po prostu się wydostać. Oczywiście jeśli nie uda się to w przeznaczonym na grę czasie, to pracownicy pokoju zagadek wypuszczają graczy, którzy przegrywają.

Poziom trudności zabawy zależy od rodzaju escape roomu. Na początek warto więc wybierać gry łatwiejsze, by stopniowo podwyższać sobie poprzeczkę i zachodzić do coraz to trudniejszych pokojów. Takie escape roomy występują przecież w każdym mieście i to nie tylko w Polsce. Nie sposób ich wszystkich odwiedzić nawet w ciągu jednego roku. Prawie każdy escape room w Krakowie stara się zresztą zmieniać, dlatego już po paru miesiącach może wyglądać zupełnie inaczej niż na samym początku, gdy tylko został stworzony.

Gra miejska dla wielu jest jeszcze większym przeżyciem

Jeżeli natomiast ktoś doszedłby do wniosku, że dla niego zabawa w escape roomie to jednak za mało, zawsze może on spróbować swoich sił w podobnych, aczkolwiek jeszcze bardziej emocjonujących rozgrywkach. Dla większości osób jeszcze większym przeżyciem okaże się bowiem prawdziwa gra miejska na ogół rozgrywająca się na jakimś większym terenie w plenerze. Oczywiście do tej gry także można zaprosić znajomych, by było raźniej, zabawniej i po prostu przyjemniej. Gdzie szukać gry tego typu w Krakowie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

LostRoom.pl – Gra miejska Kraków